Najlepszy prezent pod choinkę dla mamy

Święta to wspaniały czas, często dla niektórych rodzin to jedyna okazja w roku aby spotkać się w komplecie. Dla wszystkich mam to szczególny czas, przygotowania do świąt, obmyślanie potraw, planowani zakupów. Nie zapomnijcie o tej najważniejszej osobie w naszej rodzinie i sprawcie aby w tym roku prezent pod choinkę okazał się naprawdę wyjątkowy.

Pierwszy krok przy wyborze prezentu dla mamy

Kto lepiej niż ty zna twoja mamę? Kto zna lepiej jej potrzeby niż ty sam? Podczas wstępnych ustaleń zastanów się jakiego typu osoba jest twoja mama, czy należy do kobiet które są eleganckie i dbają o najmniejszy szczegół swojego wyglądu, a może twoja mama to prosta kobieta dla której najważniejsze jest ciepło domu rodzinnego, wspaniałe potrawy i zagwarantowanie bezpiecznego kącika dla każdego z jej dzieci. Gdy jesteś już pewien, jakim typem jest twoja mama, warto zastanowić się nad jej zainteresowaniami.

Wybór doskonałego prezentu dla mamy

W każde święta, a właściwie przed świętami pada to sakramentalne pytanie „ Co chcesz pod choinkę? „, a następnie pada standardowa odpowiedź „ Obojętne”. Niestety nie możesz skorzystać z tej rady! Prezent dla mamy musi być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, powinien być przemyślany tak aby trafiał w jej gust. Zastanawiacie się zatem co będzie odpowiednie, czy perfum czy krem, czy bransoletka czy łańcuszek, a może po prostu książka?

Książka wspaniałym pomysłem na prezent pod choinkę dla mamy

Niezależnie od tego jakim typem kobiety jest twoja mama, prezentem który gwarantuje satysfakcje jest zdecydowanie książka. Do wyboru mamy tu pełen zakres. Jeżeli twoja mama lubi czytać książki, idealnym prezentem będzie na przykład seria książek jej ulubionego autora, lub nowość której jeszcze nie czytała. Jeżeli jednak nie widujesz twojej mamy relaksującej się z książką, natomiast często widujesz ją w kuchni podśpiewując pod nosem to znaczy, że zdecydowanie bardziej relaksuje ja gotowanie. Tu sprawdzi się prezent w postaci książki kucharskiej lub książki o zdrowym żywieniu. Twoja mama na pewno słucha muzyki. Zainteresuj się jaka muzykę lubi, jaki wykonawca jest jej ulubionym i sprawdź czy nie ma dostępnej książki biograficznej lub o tym nurcie muzyki który lubi. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest również zakup poradnika, który będzie dopasowany do potrzeb mamy. Jeżeli mama ma zdrowotne dolegliwości, bardzo fajnym pomysłem może być poradnik jak radzić sobie z tymi dolegliwościami w domowych warunkach, jak poprawić stan swojego zdrowia żywieniem, jak dbać o swoją sylwetkę lub jakie ćwiczenia wykonywać gdy chcemy konkretnych efektów. Książki to wspaniały prezent pod choinkę, ceny książek wahają się od kilku złotych do nawet kilkuset złotych, a tematyki książek zakrawa o wszelakie dziedziny życia, dlatego każdy z nas jest w stanie wybrać książkę zarówno na swoja kieszeń jak i dobraną personalnie dla mamy.

Planowanie zakupu prezentu

Wybór prezentów nie zawsze jest oczywisty i prosty, o czym często można się przekonać poszukując odpowiedniego podarunku pod choinkę. Wszystko zależy od osoby, której chcemy coś podarować a także od jej zainteresowań i wieku.

Prezent dla dziewczyny jest często wyjątkowo trudny i czasochłonny do wybrania. Sklepowe pułki są przepełnione przeróżnym towarem i możemy znaleźć na nich praktycznie wszystko, ale co z tego skoro nie wiemy na co się zdecydować? Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie listy ewentualnych pomysłów na prezent, dzięki czemu będziemy wiedzieli czego szukać i zakupy na pewno okażą się wtedy krótsze. Warto także wziąć pod uwagę internet, ponieważ w sklepach online można często znaleźć produkty w okazjonalnie niskich cenach.

Pomysły na prezent dla dziewczyny

  1. Biżuteria. Jest świetnym pomysłem na prezent, ale oczywiście dość kosztownym. Jeśli jednak nasze fundusze na to pozwalają, można wziąć tą opcję jak najbardziej pod uwagę. Najlepiej jest postawić na coś delikatnego np. drobny łańcuszek z zawieszką, bądź subtelna bransoletka. Taki prezent jest trwały i sprawdzi się w przypadku większości Pań.
  2. Akcesoria upiększające. W tym ogólnym pojęciu mieszczą się zarówno kosmetyki do makijażu, jak i do pielęgnacji całego ciała. Nie można także zapomnieć o wszelkich produktach do pielęgnacji włosów, czy paznokci. Wybór w tej kategorii jest naprawdę ogromny, zwłaszcza w okresie świąt kiedy na sklepowych pułkach zaczynają się pojawiać zestawy różnych produktów.

 1. Karta podarunkowa do ulubionego sklepu. Niezwykle bezpieczna forma prezentu. Taki podarunek nie może być nietrafiony, ponieważ to nie my wybieramy przedmioty, czy np.ubrania dla obdarowywanej przez nas osoby. Dzięki temu, że to właśnie ona ma tą możliwość, mamy pewność, że będzie zadowolona ze wszystkiego co wybierze.
 2. Artykuły fit. Bardzo duża część Pań stara się dbać o zdrowie a przede wszystkim-figurę. Udanym prezentem może być książka kucharska ze zdrowymi przepisami na ciekawe dania, bądź niskokaloryczne desery, a także książka o tematyce zdrowego odżywania, bądź mata do ćwiczeń. Można także postawić na wykupienie karnetu na siłownię.
 3. Album ze zdjęciami. Ciekawą opcją prezentu jest także zakup albumu na zdjęcia, z umieszczonymi przez nas w środku wspólnymi zdjęciami. Będzie to nie tylko wspaniała pamięta, ale także spersonalizowany podarunek, w którym można umieścić wszystko to, co chce się przekazać danej osobie. Oczywiście można także postawić na pusty album ze zdjęciami, który obdarowywana osoba będzie mogła wypełnić sama, choć na pewno nie będzie to tak samo efektowne jak poprzednia propozycja.

Prezenty świąteczne

Nadchodzi czas świąt i spotkań w rodzinnym gronie. Jest to czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. Jednak samo otrzymywanie drobiazgów nie jest tak radosne, jak możliwość zobaczenia uśmiechu na ustach na wskutek otrzymania czegoś od nas. Jednak, aby zobaczyć szczery uśmiech powinniśmy przyłożyć się bardziej do wyboru prezentów dla naszych bliskich. Wiemy nie od dzisiaj, że każdy jest oddzielną jednostką, której podoba się co innego, jednak istnieją prezenty na tyle uniwersalne, że sprawdzą się niemal u wszystkich i nie zagwarantują nam wtopy związanej z nietrafionym prezentem.

Książki jako prezent pod choinkę

Prezenty pod choinkę powinny dawać radość i zadowolenie, a czy jest coś przyjemniejszego od wieczora spędzonego z herbatą w wygodnym fotelu i z książką na kolanach?

Jednak, aby wybrać książkę pasującą do danej osoby powinniśmy nie tylko kierować się wiekiem osoby, którą chcemy obdarować, ale także jej zainteresowaniami czy umiejętnościami, które chciałaby udoskonalić. Dla kobiet możemy wybrać poradniki kosmetyczne udoskonalające umiejętności wykonywania makijażu. Bardzo dobre pozycję to:

 • Red lipstick Monster “Tajniki Makijażu”, książka poświęcona wielu sztuczką i trikom, która uczy jak w łatwy sposób wykonać dany makijaż i wykorzystać produkty jakie mamy w domu w celu naprawienia ewentualnych wpadek, które mogą nam się przytrafić wykonując go.
 • Red Lipstick Monster “Tajniki Paznokci”, jest to kontynuacja poprzedniej części poświęcona tym razem paznokciom.
 • Kolejne bardzo ciekawe książki, idealne pod choinkę, bo cudownie sprawdzą się na długie zimowe wieczory są trzy właściwie biografie, a raczej opowieści kobiety, która z miłości zdecydowała się zamieszkać w buszu.
 • Corinne Hofmann ” Biała Masajka”, “Żegnaj Afryko. Dalsze losy Białej Masajki”, “Moja Afrykańska miłość”.

Książki pozwalają się przenieść w świat Afryki, poznać kulturę osób żyjących w dość dla nas zadziwiających warunkach i pokazać miłość w zupełnie innym świetle.

Książki dla mężczyzn czy chłopców powinny być nieco inne, chociaż dobrym wyborem również będą poradniki czy książki zachowane w klimacie fantasy czy typowo biograficzne. Jeżeli nie znamy ukochanego gatunku osoby, którą chcemy obdarować to możemy postawić na historię, którą każdy człowiek powinien znać, a mianowicie:

 • Abraham Kajzer ” Za drutami śmierci”, bardzo przejmująca książka opisująca życie więźnia w obozie koncentracyjnym.
 • Władysław Szpilman “Pianista”, piękna i wzruszająca opowieść, również opisująca życie w bardzo trudnych czasach, gdzie śmierć jest na porządku dziennym.

Prezenty pod choinkę dla dzieci, których również nie może w tym zestawieniu zabraknąć to przede wszystkim baśnie i bajki. Warto postawić na klasykę i wybrać ukochanego przez wszystkich Andersena czy Braci Grimm.